Chalupa „NA BĚLICI“

Chalupa ve Slunečném údolí s názvem „Na Bělici“ se nachází 1 km od vesnice Kaliště v okrese Pelhřimov. Do Kaliště je to z nejbližšího města Humpolce 8 km.

Kaliště je rodnou obcí skladatele Gustava Mahlera. Chalupa (bývalá kovárna) stojí v celém údolí osamocená, a tak je zde dostatek volnosti a prostoru pro jakoukoliv činnost a veškeré aktivity spojené s rekreací a volným časem.

Chalupa
Veranda na přezutí a převlečení, klubovna s krbovými kamny pro 50 osob, štáb s krbem pro 20 osob, jídelna pro 30 osob, vytápěné ložnice (7,8,10,2,2 lůžka), zateplené ložnice (8,8,8,6 lůžka). V ložnicích jsou válendy bez přikrývek (možnost zapůjčit spací pytle).

Centrální topení ve všech místnostech mimo tzv. zateplených ložnic (zde je možnost použít pro vytápění přenosných topidel), kuchyně s kompletním vybavením až pro 80 osob. Dvě sociální zařízení s teplou vodou, oddělenými WC a sprchami pro chlapce a dívky. Marodka (2 lůžka).

Dále je v objektu kotelna (kotle na plyn a tuhé palivo), roubený sklep, spíž, šatna a sociální zařízení pro kuchyň. Místnosti jsou vybaveny potřebným nábytkem a zařízením.

U chalupy
4 suché WC, dřevník (se zásobou dřeva a nářadím), stůl na stolní tenis, strážní věž, potok, rozsáhlá louka, chatky, venkovní altán, ohniště, sušák na prádlo, 3 hřiště se sloupy na síť a brankami.

Okolí
Koupání cca 1,5 km u vesnice. Běžkařské trasy cca 8 km. Celé údolí je obklopeno lesy a zajímavými kouty.

Dále je možné vidět a navštívit (dosažitelné pěší turistikou, případně cykloturistikou): rodný dům G. Mahlera, opuštěný kamenolom (možnost lanových aktivit), dvoupodlažní dálniční most, hrad Orlík, muzeum Dr. A. Hrdličky, řeka Sázava se Stvořidly, vrch Melechov, hrad Lipnice nad Sázavou s památníkem a hrobem J. Haška, muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově, zámek Ledeč nad Sázavou, podzemní chodby ve Světlé nad Sázavou, chráněné přírodní území u rybníka Huťák, klášter v Želivi, stanice ochrany fauny v Pavlově.

Další nabídky a možnosti
Pro využití volného času nabízíme sportovní materiál (míč na volejbal a kopanou, pálky a síťku na stolní tenis, Petanque, Ringo, malé míčky, síť na volejbal, házecí talíř, sada na líný tenis), pro večery a špatné počasí jsou připraveny stolní hry. Nabízíme i možnost zakoupení diplomů a odměn pro Vaše soutěže a hry a také upomínkové předměty s logem chalupy. Možnost zakoupení turistické známky Kaliště.

Pro ty, kteří přijedou z větší dálky nabízíme zajištění dopravy osob a materiálu z a do Humpolce.

Další nabídkou je pomoc při organizaci programu, závodů a soutěží při pobytu jak v podobě materiálu, tak i osob. Pro ty, kteří přijíždí poprvé, nabízíme možnost prvotní procházky po okolí s ukázkou možností konání různých činností programu při pobytu. V okolí chalupy se nachází a je vysazeno okolo 100 druhů keřů a stromů, které přímo vybízejí k uspořádání přírodovědných soutěží. Připravovanou nabídkou bude seznam a připravený kompletní materiál na soutěže a hry tak, aby je účastníci pobytu na chalupě mohli využít do svého programu – o využití této služby z Vaší strany je nutné informovat předem, abychom toto mohli pro Vás připravit. Činnost chalupy a pobyty jednotlivých zájemců zapisujeme do kroniky chalupy, proto Vás poprosíme při pobytu alespoň o krátký zápis.

Cyklistika – chalupa nabízí 16 svých cyklotras s podrobným popisem trasy, mapkou, upozorněním na zajímavosti trasy a možnostmi občerstvení.

Upozornění
Chalupa "NA BĚLICI" je hojně využívána k různorodým aktivitám a pobytům, nebo pořádání soutěží, závodů a setkání. Proto je nutné, aby jste si termíny Vašich pobytů zajišťovali s dostatečným předstihem.

Provozovatel chalupy připravuje i jiné akce a programy pro veřejnost o kterých se můžete informovat na internetových stránkách obce Kaliště: www.obeckaliste.cz

Fotografie chalupy, interiéru i okolí najdete na webových stránkách: www.jitrenkakaliste.rajce.idnes.cz .

 

 

 

Adresa:
394 51 KALIŠTĚ 38

Pevný objekt

CENA: 85 Kč/noc + energie STRAVOVÁNÍ: kuchyňka
KAPACITA: 63 lůžek TEPLÁ VODA: ano
MOŽNOST VYUŽITÍ: celoročně SPRCHA: ano

Chatky

CENA: 65 Kč/noc + energie STRAVOVÁNÍ: kuchyňka
KAPACITA: 16 lůžek TEPLÁ VODA: ano
MOŽNOST VYUŽITÍ: duben až říjen SPRCHA: ano

samota • krásná příroda • turistika • cyklistika • hřiště • altán
Doporučeno pro: jednotlivce, kolektivní zájezdy, školní výlety, školy v přírodě, dětské organizace, dětské tábory, táborové základny, zahraniční hosty

KONTAKT:
Tereza Kutišová
Kaliště 106
394 51 Kaliště

Telefon:
728 399 308, 724 091 259
E-mail: nabelici@gmail.com
Číslo mapy KČT: 44/A4

 

 

SLUŽBY A ZBOŽÍ
KONTAKT

Katalog turistického ubytování a služeb
Masarova 11
628 00 Brno - Líšeň

tel. 776 651 850
e-mail: katalog@mravenec.cz