Chalupa „NA BĚLICI“
Chalupa „NA BĚLICI“ - 1Chalupa „NA BĚLICI“ - 2

 

Adresa:
394 51 KALIŠTĚ 38

Pevný objekt

CENA: od 110 Kč/noc + energie STRAVOVÁNÍ: kuchyňka
KAPACITA: 63 lůžek TEPLÁ VODA: ano
MOŽNOST VYUŽITÍ: celoročně SPRCHA: ano

Chatky

CENA: od 110 Kč/noc + energie STRAVOVÁNÍ: kuchyňka
KAPACITA: 16 lůžek TEPLÁ VODA: ano
MOŽNOST VYUŽITÍ: duben až říjen SPRCHA: ano

samota • krásná příroda • turistika • cyklistika • hřiště • altán
Doporučeno pro: skupiny, kolektivní zájezdy, školní výlety, školy v přírodě, dětské organizace, dětské tábory, táborové základny, zahraniční hosty

KONTAKT:
Tereza Kutišová
Kaliště 106
394 51 Kaliště

Telefon:
728 399 308, 724 091 259
E-mail: nabelici@gmail.com
Číslo mapy KČT: 44/A4

 

 

Chalupa ve Slunečném údolí s názvem „Na Bělici“ se nachází 1 km od vesnice Kaliště v okrese Pelhřimov. Do Kaliště je to z nejbližšího města Humpolce 8 km.

Kaliště je rodnou obcí skladatele Gustava Mahlera. Chalupa (bývalá kovárna) stojí v celém údolí osamocená, a tak je zde dostatek volnosti a prostoru pro jakoukoliv činnost a veškeré aktivity spojené s rekreací a volným časem.

Chalupa
Veranda na přezutí a převlečení, klubovna s krbovými kamny pro 50 osob, štáb s krbem pro 20 osob, jídelna pro 30 osob, vytápěné ložnice (7,8,10,2,2 lůžka), zateplené ložnice (8,8,8,6 lůžka). V ložnicích jsou válendy bez přikrývek.

Centrální topení ve všech místnostech mimo tzv. zateplených ložnic (zde je možnost použít pro vytápění přenosných topidel), kuchyně s kompletním vybavením až pro 80 osob. Dvě sociální zařízení s teplou vodou, oddělenými WC a sprchami pro chlapce a dívky. Marodka (2 lůžka).

Dále je v objektu kotelna (kotle na plyn), roubený sklep, spíž, šatna a sociální zařízení pro kuchyň. Místnosti jsou vybaveny potřebným nábytkem a zařízením.

U chalupy
4 suché WC, dřevník (se zásobou dřeva a nářadí), stůl na stolní tenis, strážní věž, potok, rozsáhlá louka, chatky, venkovní altán, ohniště, sušák na prádlo, 3 hřiště se sloupy na síť a brankami.

Okolí
Koupání cca 1,5 km u vesnice. Běžkařské trasy cca 8 km. Celé údolí je obklopeno lesy a zajímavými kouty.

Dále je možné vidět a navštívit (dosažitelné pěší turistikou, případně cykloturistikou): rodný dům G. Mahlera, opuštěný kamenolom (možnost lanových aktivit), dvoupodlažní dálniční most, hrad Orlík, muzeum Dr. A. Hrdličky, řeka Sázava se Stvořidly, vrch Melechov, hrad Lipnice nad Sázavou s památníkem a hrobem J. Haška, muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově, zámek Ledeč nad Sázavou, podzemní chodby ve Světlé nad Sázavou, chráněné přírodní území u rybníka Huťák, klášter v Želivi, stanice ochrany fauny v Pavlově.
 

Upozornění
Chalupa "NA BĚLICI" je hojně využívána k různorodým aktivitám a pobytům, nebo pořádání soutěží, závodů a setkání. Proto je nutné, aby jste si termíny Vašich pobytů zajišťovali s dostatečným předstihem.

Provozovatel chalupy připravuje i jiné akce a programy pro veřejnost o kterých se můžete informovat na internetových stránkách obce Kaliště: www.obeckaliste.cz

Fotografie chalupy, interiéru i okolí najdete na webových stránkách: www.jitrenkakaliste.rajce.idnes.cz .

 

SLUŽBY A ZBOŽÍ
KONTAKT

Katalog turistického ubytování a služeb
Masarova 11
628 00 Brno - Líšeň

tel. 776 651 850
e-mail: katalog@mravenec.cz